takvim_takvim

Aşağa gitmek

takvim_takvim

Mesaj  Admin Bir Cuma Mart 07, 2008 6:30 pm

21 EKIM 2007 PAZAR

Istanbul Yolculugu; Türkiye'deki grubumuz yurtdisindan gelecek olan ortak gruplari karsilamak amaciyla, Istanbul'daki terminal,istasyon yada havaalanlarinda karsilama yapilacaktir. Bu karsilama esnasinda katilimcilara yaka kartlari teslim edilecektir. Yemek; Katilimci gruplara yorgunluklarini atmalarini saglamak ve Istanbul’un bogaz havasini solumalari açisindan, herhangi bir sosyal tesiste yemek verilecektir. Sakarya Yolculugu; Yemek organizasyonumuzun hemen bitiminde, projemizin büyük bir kisminin gerçeklesecegi Sakarya iline hareket edecegiz. Konaklama; Kisa Sakarya yolculugundan sonra, katilimci gruplarimizin konaklama yapilacagi mekana yerlestirilmesi gerçeklesecektir. Yemek; Katilimcilarimiz odalarina yerlestikten sonra, kisa bir dinlenmenin ardindan beraberce yemek yiyecek ve ardindan gençlerin birbirlerini daha iyi tanimalari açisindan kisa muhabbetler yapilacaktir. Toplanti; Grup liderleri projenin gidisati açisindan ilk toplantisini gerçeklestirecek ve ertesi günün programini konu alan bir fikir alisverisinde bulunacaklardir. Ardindan da ortak bir platformda programa katilan gençlere projenin amaci, hedefleri ve organizasyon takvimi hakkinda sunum yapilacaktir. Istek ve Beklentiler; Katilimcilarin istek ve beklentilerinin sözlü ve yazili biçimde dile getirilmesi saglanacaktir. Yazili olarak dile getirilen istek ve beklentiler, program sonunda hazirlayacagimiz katalogumuza eklenecektir.

22 EKIM 2007 PAZARTESI

Kahvalti; Yorucu bir günün ardindan programimizin açilis günü için, katilimci gruplar sabahin erken saatlerinde uyandiktan sonra, kahvaltilarini yapacaklardir. Daha sonra ise açilisin gerçeklesecegi salona ulasimlari saglanacaktir. Ülke Marslari; Açilis yapilacak salonda her ülkenin bayraklari ve komisyonun bayragi, ayni zamanda devlet planlama teskilati,ulusal ajans ve gençlik projeleri logolari flama halinde bulunacaktir. Açilis esnasinda her ülkenin ulusal marsi seslendirilecektir. Açilis Konusmalari; Grup liderleri, yerel protokol ve dönemin yada eski dönemlerin konuyla ilgili (Avrupa Birligi Komisyonu ve Nükleer Enerji) bürokratlari tarafindan, projemizin açilis konusmalari gerçeklestirilecektir. Açilis programina davet edecegimiz sahislar projemizin ciddiyetini vurgular niteliktedir. Ögle Arasi; Projemizin açilisi gerçeklestikten sonra, kisisel ihtiyaçlarin karsilanmasi ve yemek yenilmesi amaciyla 1 saatlik bir ara verilecektir. Katilimcilarin Tanitimi; Her gruptan bir veya birkaç kisi, gruplarinin ve projelerinin tanitimini yapacaktir. Tanitim sunum, slayt gösterisi yada sinevizyon gösterisi tarzinda olabilir. Sakarya’nin Tanitilmasi; Adapazari Büyüksehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal Isler Daire Baskani, “Fahri Tuna” tarafindan Sakarya tanitimi (kültürel ve tarihsel boyutu da içine alarak) yapilacaktir. Aksam Yemegi; Programimizin açilis gününe yakisir bir mekanda yemek yenilecek ve müzikli bir eglence ortami tertip edilecektir. Konaklama; Aksam yemeginin ardindan katilimci gruplarin konaklama yaptiklari mekana ulasimlari saglanacaktir. Toplanti; Grup liderleri, günün degerlendirilmesi ve ertesi günün programini konu alan bir toplanti düzenleyeceklerdir.
23 EKIM 2007 SALI

Kahvalti; Yorucu bir günün ardindan, katilimci gruplar sabahin erken saatlerinde uyandiktan sonra, kahvaltilarini yapacaklardir. Daha sonra ise programin gerçeklesecegi salona ulasimlari saglanacaktir. Seminer; Konunun uzmani kisi veya kurum tarafindan, “ Avrupa Birligi ve Avrupa Birligi Gençlik Projeleri “ tanitimi gerçeklesecektir. Bu konuda “Ulusal Ajans”in yardimlarini beklemekteyiz. Çünkü bu konuda en etkili sunumun “Ulusal Ajans” tarafindan yapilacagi kanisindayiz. Ögle Arasi; Kisisel ihtiyaçlarin karsilanmasi ve yemek yenilmesi amaciyla 1 saatlik bir ara verilecektir. Tanitim; Sakarya Ilinde daha önceden gerçeklesmis olan TR-31-426-2006-R5 referans numarali „ Sakarya’da Fotograf ve Tarih El Ele “ projesinin tanitimi, proje sorumlusu tarafinda gerçeklesecektir. Bu proje katilimcilara; Avrupa Birligi Gençlik Projelerinin hazirlik, degerlendirme, uygulama ve sonuç asamalarini görmeleri açisindan bir örnek teskil edecektir. Sergi; „ Sakarya’da Fotograf ve Tarih El Ele “ projesinin bir çiktisi olan “Fotograf Sergisi” katilimcilara gezdirilerek, proje sonuçlarini görsel olarak görme imkani taniyacaktir. Aksam Yemegi; Katilimcilarimizla beraber, aksam yemegi yenilecektir. Konaklama; Aksam yemeginin ardindan katilimci gruplarin konaklama yaptiklari mekana ulasimlari saglanacaktir. Toplanti; Grup liderleri, günün degerlendirilmesi ve ertesi günün programini konu alan bir toplanti düzenleyeceklerdir.
24 EKIM 2007 ÇARSAMBA

Kahvalti; Yorucu bir günün ardindan, katilimci gruplar sabahin erken saatlerinde uyandiktan sonra, kahvaltilarini yapacaklardir. Daha sonra ise programin gerçeklesecegi salona ulasimlari saglanacaktir. Seminer; Genis kapsamli olarak “Nükleer Enerjiyi” tanitici bir seminer verilecektir. Bu seminer konunun en yetkili tüzel kisilikleri yada bu konuda uzman ögretim üyeleri tarafindan gerçeklesecektir. Ögle Arasi; Kisisel ihtiyaçlarin karsilanmasi ve yemek yenilmesi amaciyla 1 saatlik bir ara verilecektir. Seminer; “Nükleer Enerjinin Sagliga Etkisi” konulu bir seminer düzenlenecektir. Bu seminer de konunun en yetkili tüzel kisilikleri yada bu konuda uzman ögretim üyeleri tarafindan gerçeklesecektir. Söylesi ve Sunum; Nükleer Enerji konusunda çok hassas ve duyarli olan sanatçilarimizdan “Volkan Konak”in, “ Chernobly Reaktör Kazazi ” konusunda hazirlattirmis oldugu raporunun sunumu gerçeklesecek ve bu konu çerçevesinde kendisiyle söylesi yapilacaktir. Aksam Yemegi; Katilimcilarimizla beraber, aksam yemegi yenilecektir. Konaklama; Aksam yemeginin ardindan katilimci gruplarin konaklama yaptiklari mekana ulasimlari saglanacaktir. Toplanti; Grup liderleri, günün degerlendirilmesi ve ertesi günün programini konu alan bir toplanti düzenleyeceklerdir.
25 EKIM 2007 PERSEMBE

Kahvalti; Yorucu bir günün ardindan, katilimci gruplar sabahin erken saatlerinde uyandiktan sonra, kahvaltilarini yapacaklardir. Daha sonra ise programin gerçeklesecegi salona ulasimlari saglanacaktir. Seminer; “Nükleer Enerjinin Çevreye Etkisi” konulu bir seminer düzenlenecektir. Bu seminer , konunun en yetkili tüzel kisilikleri yada bu konuda uzman ögretim üyeleri tarafindan gerçeklesecektir. Ögle Arasi; Kisisel ihtiyaçlarin karsilanmasi ve yemek yenilmesi amaciyla 1 saatlik bir ara verilecektir. Uygulama; Adapazari'nin, Serdivan semtinde Serdivan Belediyesi destegiyle pil toplama kutusu yerlestirme islemi gerçeklestirecegiz. Pil toplama kutularindaki pillerin toplanmasini; Adapazari Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Baskanligi gerçeklestirecektir. Pil toplama kutulari yerlestirilmesi esnasinda katilimcilarimiz yerlestirilen mekanlarda bulunacak ve halka bilgilendirme amaçli el brosürü dagitacaktir. Teknik Gezi; Atik toplama islemlerini yerinde görmek üzere IZAYDAS ( Izmit Atik Yakma ve Depolama Anonim Sirketi ) ‘a teknik gezi düzenlemeyi planlamaktayiz. Böylelikle toplanan atiklarin nasil degerlendirildigini, imha edildigini yada depolandigini yerinde görme imkanimiz olacaktir. Aksam Yemegi; Teknik Gezi dönüsü ise Sapanca’da bir aksam yemegi tertip edilecektir. Konaklama; Aksam yemeginin ardindan katilimci gruplarin konaklama yaptiklari mekana ulasimlari saglanacaktir. Toplanti; Grup liderleri, günün degerlendirilmesi ve ertesi günün programini konu alan bir toplanti düzenleyeceklerdir.
26 EKIM 2007 CUMA

Kahvalti; Yorucu bir günün ardindan, katilimci gruplar sabahin erken saatlerinde uyandiktan sonra, kahvaltilarini yapacaklardir. Istanbul Yolculugu; Çekmece Nükleer Arastirma ve Egitim Merkezi’ne Teknik Gezi düzenlemek amaciyla Istanbul’a hareket edilecektir. Ögle Arasi; Kisisel ihtiyaçlarin karsilanmasi ve yemek yenilmesi amaciyla bir ara verilecektir. Teknik Gezi; Nükleer Analiz çalismalarini yerinde görmek amaciyla, teknik gezi düzenlenecektir. Teknik gezi esnasinda ayni zamanda bilgilendirme yapilacak ve tesisteki yetkililer tarafindan konuyla ilgili seminer düzenlenecektir. Kanser Ön Tani Testi; Katilimci gençlere kanser ön tani testi yaparak, öncelikle gençleri ve toplumu kanserde ön taninin ne kadar önemli oldugu konusunda bilinçlendirmek istiyoruz. Bu test Istanbul’da bir hastanede yapilacaktir. Aksam Yemegi; Katilimcilarimizla beraber, Istanbul'daki herhangi bir sosyal tesiste aksam yemegi yenilecektir. Beyaz Show: Gecenin ilerleyen saatlerinde stres atmak ve projemizi tanitmak amaciyla “Beyaz Show ” programina katilmayi planliyoruz. Sakarya’ya Dönüs; TV programi sonrasinda Sakarya’ya dönüs gerçeklesecektir. Konaklama; Sakarya'ya vardigimizda gruplarin konaklama yaptiklari mekana ulasimlari saglanacaktir. Toplanti; Yorucu bir gün geçirildiginden dolayi liderler toplantisi ertesi gün sabah olmasi daha uygundur.
27 EKIM 2007 CUMARTESI

Toplanti; Grup liderleri, geçtigimiz günün degerlendirilmesini ve ertesi günün programini konu alan bir toplanti düzenleyeceklerdir. Kahvalti; Katilimci gruplar toplantinin ardindan, kahvaltilarini yapacaklardir. Sakarya Gezisi; Sakarya Merkez ve çevre ilçeler- Tarakli, Geyve , Sapanca- ziyaret edilerek, tarihi ve kültürel yerler gezilecek ve Adapazari Büyüksehir Belediyesi Kültür Daire Baskanimiz esliginde gezilen yerler tanitilacaktir. Her ziyaret edilen çevre ilçeler katilimcilarimizi yöresel geleneklerle karsilayacaktir. Bu sayede yörenin tarihini ve kültürünü de yerinde tanimalarini saglayacagiz. Kapanis Eglencesi; Projemizin son gecesi oldugundan ötürü bir kapanis eglencesi tertip edilecektir. Konaklama; Kapanis eglencesinin ardindan katilimci gruplarin konaklama yaptiklari mekana ulasimlari saglanacaktir. Toplanti; Grup liderleri, günün degerlendirilmesi ve ertesi günün programini konu alan bir toplanti düzenleyeceklerdir.
28 EKIM 2007 PAZAR

Kahvalti; Yorucu bir günün ardindan, katilimci gruplar öglen saatlerine dogru uyandiktan sonra, kahvaltilarini yapacaklardir. Görüsler; Katilimcilardan, proje sonrasinda genel olarak projenin nasil geçtigi, katilimcilara bu projenin neler kattigi ve memnun olup olmadiklari sorulacaktir. Bu görüsler, proje öncesinde beklenti ve istekler bölümünün kataloga kaydedilmesi gibi, kataloga kaydedilecek ve proje baslarken ve proje bitimindeki katilimci görüslerinin karsilastirilmasi imkani yaratilacaktir. Istanbul Yolculugu; Katilimcilari yolcu etmek amaciyla Istanbul’a hareket edilecektir Vedalasma; Katilimci gruplari istasyon yada havaalaninda yolcu etme.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 8
Kayıt tarihi : 05/03/08

Kullanıcı profilini gör http://mehmet.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz